ლენტეხის მუნიციპალიტეტის მერის, გია ონიანის კაბინეტს 1-ელ ნოემბერს, გამთენიისას, ცეცხლსასროლი იარაღიდან ოთხჯერ ესროლეს. სროლის შედეგად მერის სამუშაო ოთახში ცეცხლი გაჩნდა. მერიის შენობა ლენტეხის პოლიციის სამმართველოს მოპირდაპირე მხარესაა. პოლიციას ამ დრომდე არავინ დაუკავებია.
შინაგან საქმეთა სამინისტროს ინფორმაციით, გამოძიება დაწყებულია სისხლის სამართლის კოდექსის 236-ე და 187-ე მუხლებით, რაც ცეცხლსასროლი იარაღის და საბრძოლო მასალის უკანონოდ შეძენა-შენახვასა და სხვისი ნივთის განზრახ დაზიანებას გულისხმობს.
ლენტეხის მუნიციპალიტეტის მერი მედიასთან კომენტარს არ აკეთებს. ვრცელდება ინფორმაცია, რომ გია ონიანი ტენდერებში მონაწილე ერთ-ერთ ჯგუფს დაუპირისპირდა, რომელსაც კრიმინალები მფარველობენ.
„ქართული ოცნების“ წევრი გია ონიანი ლენტეხის მუნიციპალიტეტის მერად 2021 წლის ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნების შედეგად აირჩიეს. 2009-2012 წლებში ის პატრულ-ინსპექტორად მუშაობდა, 2012-2014 წლებში შინაგან საქმეთა სამინისტროს ტაქტიკურ განყოფილებაში, ჯერ განყოფილების უფროსის მოადგილედ, შემდეგ უფროსად. 2014-2017 წლებში გია ონიანი შპს „ნიკორა ტრეიდის“ მონიტორინგის სამსახურს ხელმძღვანელობდა, 2017-2021 წლებში BMS GROUP-ში მუშაობდა.