რიკოთის უღელტეხილზე, სურამი-ჩუმათელეთის მონაკვეთზე, მუშა დაიღუპა. დაშავებულია კიდევ ერთი ადამიანი, რომელიც საავადმყოფოში გადაიყვანეს. დაღუპული ჩინეთის მოქალაქეა, ხოლო დაშავებული - საქართველოს.
შემთხვევა, რომელსაც ადამიანი ემსხვერპლა, საამქროს ტერიტორიაზე მოხდა. არსებული ინფორმაციით, იქ მაგისტრალის მშენებლობისთვის საჭირო კონსტრუქციებს ამზადებენ.
შინაგან საქმეთა სამინისტროში აცხადებენ, რომ მომხდარზე გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის 240-ე მუხლით დაიწყო, რაც სამთო, სამშენებლო ან სხვა სამუშაოს წარმოებისას უსაფრთხოების წესის დარღვევას გულისხმობს.
რიკოთის უღელტეხილზე აღმოსავლეთ-დასავლეთის ჩქაროსნული მაგისტრალი შენდება. სამშენებლო სამუშაოებს ჩინური კომპანიები ახორციელებენ. საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, ამ დროისთვის, პროექტით გათვალისწინებული სამუშაოების 86% შესრულებულია. კერძოდ, 51 გვირაბიდან 45 უკვე გაჭრილია, 97 ხიდიდან კი აშენებულია 81.
როგორც რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრმა, ირაკლი ქარსელაძემ განაცხადა, „წელს ორი უმთავრესი მონაკვეთი - ხევიდან ზესტაფონამდე გაიხსნება და მომდევნო წელს, უკვე სრულად 52-კილომეტრიანი მონაკვეთი ეტაპობრივად შევა ექსპლუატაციაში“.