ნისლისა და დაბალი ხილვადობის გამო თბილისის საერთაშორისო აეროპორტი შეფერხებით მუშაობს. რამდენიმე თვითმფრინავმა დაჯდომა ვერ შეძლო და ისინი სათადარიგო აეროპორტებში - ქუთაისსში, ბათუმსა და ერევანში გადამისამართდნენ.
„ამ ეტაპზე, ღამის 2 საათამდე ნავარაუდევია ხილვადობა 350 მეტრი, რაც ძალიან დაბალია და ამის გამო ავიაკომპანიები იღებენ გადაწყვეტილებას, თვითმფრინავები დაჯდნენ სათადარიგო აეროპორტებში“, - განაცხადა ნინო წივწივაძემ, თბილისის საერთაშორისო აეროპორტის წარმომადგენელმა.
დღეს ვერ შესრულდა „კატარის ავიახაზების“ რეისი დოჰა-თბილისი და „ჯაზირას ავიახაზების“ რეისი ქუვეითი-თბილისი. ორივე თვითმფრინავი ერევნის საერთაშორისო აეროპორტში დაეშვა. ქუთაისის აეროპორტში დაჯდა ავიაკომპანია „აზიმუტის“ რეისი მოსკოვი-თბილისი. სათადარიგო აეროპორტებში გადაამისამართეს „ფლაი დუბაის“ და „ეარ არაბიას“ რეისებიც.
თბილისის აეროპორტში სტამბოლი-თბილისის რეისები გააუქმეს „პეგასუსმა“ და „თურქეთის ავიხაზებმა“.
10 დეკემბრამდე თბილისში პერიოდულად წვიმაა მოსალოდნელი. გარემოს ეროვნული სააგენტოს ინფორმაციით, ჰაერის ტემპერატურა დღის საათებში +10, +12 გრადუსი იქნება.