შინაგან საქმეთა სამინისტროს გენერალური ინსპექციის თანამშრომლებმა შიდა ქართლის პოლიციის დეპარტამენტის აგარის განყოფილების უფროსი იოსებ გელაშვილი დააკავეს. მას ბრალად ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-შენახვა და განსაკუთრებით დიდი ოდენობით უაქციზო სიგარეტის შენახვა-გადაზიდვა ედება.
სამინისტროს ინფორმაციით, დაკავებულის ავტომობილის, საცხოვრებელი სახლისა და სამუშაო ოთახის ჩხრეკის შედეგად, დიდი ოდენობით სხვადასხვა სახის უაქციზო სიგარეტი, ცეცხლსასროლი იარაღები, ვაზნები, მჭიდები და ფული ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
მედიაში გავრცელებული ინფორმაციით, პოლიციის განყოფილების უფროსს უაქციზო სიგარეტი რუსეთის მიერ ოკუპირებული ცხინვალის რეგიონიდან გადმოჰქონდა და ადგილობრივ მაღაზიებში ყიდდა.
აგარა ქარელის მუნიციპალიტეტის სოფელია და ახლოსაა ოკუპირებული ცხინვალის რეგიონის სოფლებთან.
გამოძიება სისხლის სამართლის კოდექსის მე-200 მუხლის მე-3 და 236-ე მუხლის მე-3 ნაწილებით მიმდინარეობს. დანაშაული 8 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.